ویلا جنگلی نوشهر کد۲۷۳
2016-09-18
راه سازی و آسفالت
راه سازی و آسفالت
2016-09-22

بتن آماده ویلا تک

بتن آماده ویلا تک

بتن آماده ویلا تک

بتن آماده مازندران | بتن آماده مازندران نور نوشهر چالوس رویان | بتن آماده نور نوشهر چالوس رویان | بتن آماده در نوشهر | بتن آماده در نور | بتن آماده در رویان | بتن آماده در نوشهر | بتن آماده در چالوس | بتن آماده در نوشهر و چالوس | بتن آماده در نور و رویانفروش بتن آماده در مازندران

گروه فنی مهندسی بتن آماده ویلا تک تولید کننده بتن آماده استاندارد از جمله مصالح ساختمانی مهم در ساختمان های امروزی می باشد با توجه به وجود مشکلات زیاد در خصوص بتن ریزی سنتی با استفاده از روش دستی و خلاطه ، بتن آماده یک راه حل مناسب و مقرون به صرفه جهت بتن ریزی می باشد .کارخانه تولیدی شرکت تولیدی و پیمانکاری گروه فنی مهندسی ویلا تک، تولید کننده بتن آماده استاندارد واقع در مازندران سرخرود محمودآباد،و با ظرفیت تولید روزانه ۲۰۰۰ متر مکعب بتن آماده آمادگی انجام پروژههای بزرگ بتن ریزی در محدوده شهرهای چالوس – نوشهر – نور – رویان – آمل – سرخرود – محمودآباد – فریدونکنار-بابلسر و حومه این شهرها را دارد . برای کسب اطلاعات بیشتر هر زمان از شبانه روز می توانید باشماره تلفن های مندرج  (واحد فروش، مشاوره و اجراء ۰۹۱۱۵۷۰۶۵۴۸=  ارتباط برقرار نمایید.

فروش بتن آماده استاندارد با عیار ۱۵۰ و رده مقاومتی C10
فروش بتن آماده استاندارد با عیار ۲۰۰ و رده مقاومتی C12
فروش بتن آماده استاندارد با عیار ۲۵۰ و رده مقاومتی C16
فروش بتن آماده استاندارد با عیار ۳۰۰ و رده مقاومتی C20
فروش بتن آماده استاندارد با عیار ۳۵۰ و رده مقاومتی C25
فروش بتن آماده استاندارد با عیار ۴۰۰ و رده مقاومتی C30

علام بعد از حرف “C” بیانگر مقاومت مشخصه بتن بر حسب مگا پاسکال (MPa) می‌باشند.
‌بتنهای رده C16 و بالاتر در بتن آرمه به کار می‌روند. استفاده از بتن C12 در سازه‌های بتن آرمه تنها با داشتن توجیه مستدل و کافی مجاز است. بتنهای رده‌های‌پایین‌تر نباید در بتن آرمه به کار برده شوند.

 
بتن آماده چیست؟

بتن آماده

بتن مخلوطی از مواد سیمانی، آب، سنگدانه( معمولا شن وماسه یا سنگ شکسته) می باشد. اشتباه رایجی که معمولا وجود دارد این است که سیمان و بتن موادی یکسان هستند و مشابه یکدیگراگر چه سیمان پودر ریزی است که چسبندگی بین سنگدانه ها را ایجاد کرده وتوده ای بنام بتن را بوجود می آورد و  بتن آماده بتنی است که به صورت مخلوطی تازه وسخت نشده (روان) به مشتری تحویل داده می شود. با توجه به قابلیت سفارشی کردن خواص آن برای کارهای مختلف ومقاومت ودوام آن در مواجهه با شرایط محیطی مختلف، بتن آماده یکی از مواد متداول و چند منظوره ساختمانی است.

آب

کیفیت آب در بتن از آن جهت حائز اهمیت است که ناخالصی های موجود در آن ممکن است در گیرش سیمان اثر گذاشته و اختلالاتی به وجود اورند .همچنین آب نامناسب ممکن است روی مقاومت بتن اثر نامطلوب گذاشته و سبب بروز لکه هایی در سطح بتن و حتی زنگ زدن آرماتور بشود. در اکثر اختلاط ها آب مناسب برای بتن آبی است که برای نوشیدن مناسب باشد. به عنوان یک قاعده کلی هر آبی که PH) درجه اسیدیته) آن بین ۶ الی ۸ بوده و طعم شوری نداشته باشد می تواند برای بتن مصرف شود. رنگ ً تیره و بو لزوما وجود مواد مضر در آب را به اثبات نمی رساند .<>

مقدار آب مصرفی

 مقدار آب مصرفی در داخل بتن بسیار با اهمیت است. به منظور تکمیل فرایند واکنش سیمان با آب مقدار مشخصی آب مورد نیاز است. در صورتی که این مقدار کمتر از آن حد باشد قسمتی از سیمان برای واکنش آب کافی دریافت نمی کند و واکنش نداده باقی می ماند. در صورتی که بیش از مقدار مورد نیاز آب به مخلوط بتن اضافه شود پس از تکمیل واکنش، مقداری آب به صورت آزاد در داخل بتن باقی می ماند که پس از سخت شدن بتن باعث ً پوکی آن و نتیجتا کاهش مقاومت خواهد شد. به همین دلیل دقت در مصرف نکردن آب زیاد در داخل بتن به منظور حصول مقاومت بالا ضروری است

مخلوط های بتن برای دستیابی به خواص مورد نیاز جهت استفاده، رده بندی می شوند. بتن بایستی پایداری یا اسلامپ صحیحی داشته باشد تا حمل و جابجایی را آسان نماید. ونیز مقاومت ودوام مناسبی جهت تحمل بارهای وارده در شرایط محیطی پیش بینی شده و شرایط بهره برداری داشته باشد.

مقادیر اجزای سازنده بتن درمخلوط کننده بتن در محل یا در تراک میکسر به دقت وزن و مخلوط میشوند. بتن آماده توسط تراک میکسر تحویل داده میشود.

(تراک میکسر: دستگاهی که وظیفه اش مخلوط نگه داشتن بتن تا زمان تخلیه در محل مورد نظر است.)

بتن بسته به نوع مخلوط آن و نیز شرایطی که طی بتن ریزی وجود دارد خاصیت خمیری خودرا تا چندین ساعت حفظ می کند. بنابراین مدت زمان کافی برای بتن ریزی و اتمام کار وجود دارد.

بتن معمولا در مدت زمانی بین ۲ الی ۱۲ ساعت پس از مخلوط شدن شروع به سخت شدن می کند. و این سخت شدگی و کسب مقاومت برای ماه ها و یا حتی سالها ادامه خواهد داشت. البته درصورتی که در روزهای اولیه به صورت مناسبی عمل آوری شده باشد.

چرا از بتن آماده استفاده میکنیم؟

بتن هنگامیکه بصورت مخلوطی تازه است، بدلیل داشتن خاصیت خمیری میتواند درهرشکل مطلوبی ریخته شود. خواص بتن قابلیت سفارشی شدن را برای تقریبا هرنوع کاربرد و عملکردی در طیف گسترده ای از محیط های گوناگون دارند. بتن ماده ایست بسیار اقتصادی و درصورتیکه از مخلوطی مناسب و مرتبط با کاربرد موردنظر استفاده شود می تواند کارایی خود را تا سالها با کمترین نیاز به نگهداری حفظ کند. گستره ای از انواع گزینه ها مانند رنگ، بافت وجزییات معماری در دسترس اند تا کیفیت و زیبایی بتن افزایش یابد.

چگونه بتن آماده سفارش دهیم؟

کلید چگونگی سفارش بتن آماده، مهیا نمودن تمام جزییات و اطلاعات اساسی و نیز هرچه ساده تر کردن الزامات و هرآنچه که وابسته به عملیات است. تولید کننده بتن آماده چندین طرح اختلاط برای گستره ی متنوعی از کاربردها دارد که میتواند با تصمیم گیری در مشخصات مخلوط مورد نیاز کمک کند.

شماری از مشخصات اساسی که به هنگام سفارش دادن بتن باید در ذهن داشته باشیم به صورت زیر میباشند:

– اندازه ی درشت دانه:

مهمترین اطلاعات عبارتند از اندازه ی بزرگترین دانه مورد نیاز که باید کوچکتر از باریکترین بعدی باشد که بتن درآن جاری میشود. به طورمثال ضخامت مقطع فولاد تقویتی. برای بیشتر کاربردها، اندازه ی بزرگترین درشت دانه یا ۷۵/۰ اینچ ویا ۱ اینچ (۱۹ یا ۲۵ میلیمتر) می باشد.

– اسلامپ:

اسلامپ بتن، اندازه پایایی آن، باید نشان داده شود. مخلوط خیلی سفت دارای میزان اسلامپ پایین می باشد. دامنه ی معمول اسلامپ برای بیشتر کاربردها بین ۳ تا ۵ اینچ( ۷۵ تا ۱۰۰ میلیمتر) می باشد.

برای ساخت وسازهای با قالب لغزنده بیشترین اسلامپ تا ۲ اینچ(۵۰ میلیمتر) مورد نیاز است. درحالیکه اسلامپ بالاتر تا سقف ۷ اینچ( ۱۷۵میلیمتر) به طور معمول برای دیوار حائل استفاده میشود. میزان اختلاف مجاز برای اسلامپ حین تحویل بین ۱ تا ۵/۱ اینچ( ۲۵ تا ۳۸ میلیمتر) می باشد. اضافه کردن آب در محل کار جهت افزودن اسلامپ در صورتیکه این میزان افزودن به قدری زیاد نباشد که بتواند باعث جداشدن دانه ها شود و مقاومت ودوام را کاهش دهد مجاز است.

– هوای اضافه شده:

هوای اضافه شده به بتن هنگامی که بتن در معرض سیکل یخبندان قرارمی گیرد و یا حتی در حین ساخت حائض اهمیت است، در خیلی از مکانها، بتن هوادار گزینه ی معمول است و در صورتیکه بتن بدون هوا موردنیاز است باید حتما در زمان سفارش مورد توجه قرار گیرد. .میزان هوای هدف بستگی به ابعاد سنگدانه ی درشت بتن دارد و بازه ی معمول آن بین ۴ تا ۶ درصد حجم بتن است. میزا ن اختلاف مجاز برای میزان هوای بتن هنگام تحویل ۵/۱ درصد است. تولید کننده بتن مجاز است تا در محل کار چنانچه میزان هوای بتن کمتر ازحد مورد نیاز باشد تعدیل سازی انجام دهد.

– حد کیفیت مورد نیاز:

کیفیت بتن را خریدار با توجه به مشخصات آن وترکیباتش تعیین میکند. روش متداول برای سفارش دادن بتن تعیین کردن الزامات اجرا می باشد که در حالت کلی همان مقاومت بتن است. دیگرمشخصات اجرایی مانند نفوذپذیری، انقباض و یا دوام هنگامیکه نیاز باشد تعیین میگردند.

سازنده باید نسبت به هوادیدگی احتمالی وشرایط بهره برداری آگاه باشد. تولیدکننده ی بتن به بهترین نحو مجهز است تا نسبت اختلاط وکارایی بتن برای انجام اجرایی مطلوب را مهیا کند. حد مقاومت معمولا توسط طراحی سازه معین می شود تا بتواند درمقابل بارهای احتمالی حین ساخت و درحالت بهره برداری ایستادگی کند. حداقل میزان مقاومت در حدود ۲۵مگا پاسکال تا ۲۸ مگا پاسکال است که دوام بتن را تامین می کند. مانند مقاومت در برابر آب، ساییدگی و سیکلهای یخ زدن و یخ گشایی.

از دیگر گزینه ها سفارش دادن بتن براساس الزامات ارائه شده برای طرح است. خریدار حدود مقادیر و نوع عناصر تشکیل دهنده ی مخلوط را مشخص می کند. در این حالت خریدار است که باید تمامی مسوولیت ها را درقبال مقاومت بتن واجرا قبول کند. حدود تعیین شده حداقل سیمان، بیشترین میزان نسبت آب به سیمان و حدود مقادیر پوزولانها و نیز مخلوط های روباره ای را نشان دهد. این رهیافت هنگامی مورد استفاده قرار می گیرد که طرح اختلاط مشخصی درگذشته به خوبی نتیجه داده باشد و به خریدار اجازه نمی دهد تا مخلوطی اقتصادی تر(ارزان تر) تهیه کند ویا تغییراتی در منابع مواد مصرفی و مشخصات آنها به گونه ای که در کارایی بتن تاثیر گذار باشد را بدهد.

تعیین الزامات اجرایی بدلیل آنکه ممکن است با مقررات تعیینی ناسازگار باشد نتیجه بخش نیست.

مقادیر بتن آماده:

بتن به صورت حجمی فروخته می شود (متر مکعب ویا یارد مکعب). بتن هنگامیکه از تراک میکسر تخلیه میشود در شرایطی تازه و سخت نشده است. آن حجم از بتن که تحویل داده میشود براساس چگالی بتن و یا وزن  واحد آن محاسبه می گردد.

یک یارد مکعب بتن وزنی معادل ۴۰۰۰ پوند (۲ تن). یک متر مکعب آن (تقریبا ۳/۱ یارد مکعب) وزنی معادل ۲۴۰۰ کیلوگرم دارد.ظرفیت متعارف یک تراک میکسر بین ۸ تا ۱۲ یارد مکعب است. (۵ تا ۹ مترمکعب)

۴ تا ۱۰ درصد بیشتر از میزان تخمین زده شده در طرح بتن سفارش دهید. این میزان اضافی برای پرتی بتن یا تراوشات آن، گو دبرداری اضافی، پوشش قالبها، ازدست دادن هوای اضافه شده در زمان بتن ریزی، نشست مخلوط خیس، مقداری که در تراک میکسر باقی می ماند وتغییر در حجم بتن مصرف می شود. حجم بتن سخت شده ۱ تا ۲ درصد کمتر از بتن تازه است. احتیاجات را حین بتن ریزی مجددا ارزیابی کرده وهرگونه تغییری را با فروشنده بتن درمیان بگذارید.

مصرف بتن باقی مانده تبعات اقتصادی و محیطی را برای سازنده ی بتن آماده به همراه دارد. تخمینی مناسب وصحیح ازمیزان بتن موردنیاز قبل از سفارش دادن آن بزنید. از سفارش های کمتر از ۴ یارد مکعب اجتناب کنید.

مواد افزودنی:

گزینه های متنوعی برای افزودنی ها نزد تولیدکننده ی بتن آماده وجود دارد. مخلوط های شیمیایی می توانند تسریع کننده و یا کندگیر کننده ی شکل گیری مشخصات بتن برای رسیدن به مرحله اجرا و اتمام کار در هوای سرد وگرم می باشند. مخلوط های کاهنده ی آب برای افزایش اسلامپ بتن بدون اضافه کردن آب به آن به کار می روند. فیبرهای مصنوعی پتانسیل ترک خوردگی های انقباضی خمیری بتن را کاهش می دهند.

استفاده از رنگ وسنگدانه های مخصوص مشخصات ظاهری و زیبایی بتن را افزایش میدهند.

زمان بندی تحویل :

به جهت آنکه بتوانید زمانبندی ساخت و ساز را انطباق بدهید، تحویل بتن آماده را نیز زمانبندی نمایید. سازنده را از آدرس صحیح، موقعیت و ماهیت بتن ریزی و زمان تخمینی تحویل آگاه نمایید. پیش از موعد تحویل با سازنده ی بتن آماده تماس بگیرید. بتن محصولی فاسدشدنی است، بنابراین کارگران ساختمانی باید برای انجام عملیات بتن ریزی هنگامیکه تراک میکسر می رسد آماده باشند. سازنده را از هرگونه تغییر درزمانبندی ویا متوقف شدن کار سریعا مطلع کنید. مطمئن شوید که تراک میکسر دسترسی صحیح و مناسبی به محل بتن ریزی داشته باشد. ماشین حمل بتن وزنی بالغ بر ۶۰۰۰۰ پوند (۲۷۰۰۰ کیلوگرم) داشته و ممکن است که قادر به حرکت روی خاک های سست وجداول مناطق مسکونی وبیراهه ها نباشد.

مسئولیت ها:

مسئولیتهای شرکتهای مختلفی که در پروسه ی ساخت وساز حضور دارند باید در جلسه ای قبل از شروع ساخت وساز مشخص شود،مخصوصا در پروژه های بزرگ. این وظایف باید مستندسازی شده و به تمامی افراد جهت ارجاع حین کار تقدیم شود. برخی از موارد مورد بحث عبارتند از:
• سازنده ی بتن مسئول کنترل اسلامپ بتن، برای مدت زمان ۳۰ دقیقه بعد از زمان درخواست شده برای بتن ریزی یا زمانیکه تراک میکسر به محل بتن ریزی میرسد-هرکدام که دیرترانجام میگیرد- به همان شکل مشخص شده درطراحی ها می باشد.
• سازنده بتن آماده لازم است تا بتن را طبق اسلامپ و میزان هوای خواسته شده و با توجه به میزان اختلاف مجازی که قبلا به آن اشاره شد تحویل دهد. میزان خطای مجاز درمحل تخلیه توسط  واحد حمل و نقل اندازه گیری می شود.
• هنگامیکه دستورالعمل های بتن ریزی بتواند تغییری در مشخصات بتن آماده تازه ایجاد کند، وظیفه ی خریدار است تا سازنده را از تغییرات ایجاد شده در مخلوط آگاه کند تا سازنده بتواند این تاثیرات را تطبیق دهد. به عنوان یک مثال می توان به پمپ کردن بتن در محل اشاره کرد.
• هنگامیکه در کاری بیش از یک نوع مخلوط بتنی استفاده می شود، وظیفه ی خریدار است تا مخلوط تحویلی را بازرسی کرده و به محل صحیح بتن ریزی ببرد
• خریدار باید برگه ی مرتبط با تحویل بتن آماده را مطالعه و امضا کند و هرگونه پیشامدی را برروی برگه مستند نماید.
• هنگامیکه هرگونه اصلاح مواد و یا افزودنی هایی در محل کارگاه به مخلوط انجام می گردد،سازنده ی بتن آماده مسئولیتی در قبال کیفیت بتن ندارد. تغییرات شامل اضافه نمودن آب ،مخلوط ها، فیبرها و یا محصولاتی خاص و یا توقف بیش از اندازه ی تراک میکسر قبل از تخلیه می باشد.
• زمانیکه آزمایش های مقاومت برای پذیرش بتن آماده انجام می گیرند، نمونه ها باید در محل تخلیه توسط واحد حمل و نقل گرفته شوند. خریدار و یا نماینده ی وی باید اطمینان دهند که امکانات مناسب جهت انجام آزمایش روی نمونه های آزمایشی در محل کارگاه در دسترسند و استانداردهای موجود رعایت می شوند برای عمل آوری ثانویه و آزمایش کارمندان مجاز باید آزمایش راهدایت کنند. گزارش آزمایش باید در مدت زمانی معین بدست سازنده برسد تا مطمئن شود که نقایص برطرف شده اند.
Searches related to بتن آماده

بتن آماده تهران

قیمت بتن آماده سال ۹۴

بتن آماده چیست

بتن آماده قیمت

قیمت بتن آماده عیار ۳۵۰

بتن آماده غرب تهران

بتن آماده شیراز

قیمت روز بتن
Searches related to بتن آماده

دیدگاهتان را بنویسید