فروش ویلا نوشهر
2016-02-29
اجاره ویلا ایزدشهر
2016-02-29

فروش ویلاهای محمودآباد

کد ملک:(۱۹۶)

فروش ویلاهای محمودآباد

فروش ویلاهای محمودآباد/اجاره ویلاهای محمودآباد/ ویلاهای محمودآباد/ویلاهای محمودآباد فروشی/ خرید ویلاهای محمودآباد/ پیش فروش ویلاهای محمودآباد/ قیمت ویلاهای محمودآباد/ عکس ویلاهای محمودآباد/ خرید و فروش ویلاهای محمودآباد

ویلا در رودپشت محمودآباد

ویلا شمال،ویلا در شمال،ویلا شمال رودپشت،ویلا شمال رودپشت محمودآباد،ویلا رودپشت،ویلا در رودپشت،ویلا شیک در رودپشت،ویلا فروشی رودپشت

فروش ویلا
محمودآباد.دهکده ساحلی رودپشت
۲۰۰متر زمین.۱۱۰متر بنا
ویلایی.نوساز.فول
قیمت ویلا:۱۷۰میلیون تومان
کابینت ام دی اف سقف داخلی پی وی سی کف کلیه اتاقها سرامیک درب ضد سرقت راس و والت فرنگی و ایرانی

ویلا در رودپشت محمودآباد/فروش ویلاهای محمودآباد/اجاره ویلاهای محمودآباد/ ویلاهای محمودآباد/ویلاهای محمودآباد فروشی/ خرید ویلاهای محمودآباد/ پیش فروش ویلاهای محمودآباد/ قیمت ویلاهای محمودآباد/ عکس ویلاهای محمودآباد/ خرید و فروش ویلاهای محمودآباد

رودپشت (محمودآباد)

رودپشت، روستایی است از توابع بخش سرخ‌رود شهرستان محمودآباد در استان مازندران ایران.

جمعیت[ویرایش]

این روستا در دهستان هرازپی شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۸۲۹ نفر (۲۳۱خانوار) بوده‌است.


 

محمودآباد

محمودآباد بر سر جاده ساحلی و در مجاورت دریای خزر قرار دارد. همچنین جاده محمودآباد-آمل ارتباط آن را با جاده هراز برقرار می‌کند. مهمترین شهرهای اطراف آن، نور در غرب، آمل در جنوب و فریدون‌کنار و بابلسر در شرق می‌باشد.

شهر فعلی محمودآباد از قدمت تاریخی زیادی برخوردار نیست. اگرچه تاریخ محمودآباد با روستای تاریخی اهلم در مجاورت آن یکی دانسته می‌شود. ولی تا دوره ناصرالدین‌شاه تنها اثر معماری مهم، راه ساحلی شاه عباسی و یک امامزاده بوده‌است. آغاز احداث بنای فعلی شهر محمودآباد به حاج محمدحسن‌خان اصفهانی (پدر محمدحسین امین‌الضرب) در دوره ناصرالدین‌شاه باز می‌گردد. او اقدام به ساخت مسجد، کاروانسرا(بعدها قلعهبندر، حمام، ساختمان تجاری، ابنیه مسکونی و همچنین راه‌آهن کوچکی از بندر تا دامنه‌های البرز در جنوب شهر نمود. راه‌آهن مزبور مدتی بعد با کارشکنی درباریان و به بهانه به خطر افتادن جان چارپایان منطقه برچیده شد.

از این دوره تا زمان رضا شاه، آبادانی شهر رو به خرابی گذاشت. در سال ۱۳۰۸ محمودآباد مجدداً مورد توجه قرار گرفت. نقشه شهر در آن اجرا شد. سه خیابان اصلی و چندین خیابان فرعی در آن احداث گردید. تا این زمان از ساختمان‌های دوره ناصری هیج اثری باقی نمانده بود. در عوض کارخانهشالی‌کوبی احداثی در آن مجدداً به زندگی در آن رونقی داد. اسکله جدید و جند انبار بزرگ در شهر احداث شد و این شهر به مرکز صدور برنج و کنفبه شوروی تبدیل گردید. خط آهن کوتاهی، کارخانه شالیکوبی را به اسکله جدید متصل می‌نمود.

صادرات کالا از این بندر موجب نیاز به ساختمان گمرک گردید. پس از آن نیز پرورش کرم ابریشم رونق شهر را افزود. به همین منظور یک کارخانه پیله کشی نیز در مجاورت کارخانه شالیکوبی احداث گردید. ابریشم تولیدی به کارخانه ابریشم بافی چالوس ارسال می‌شد. توسعه محمودآباد، آن را به بخشی کوچک تبدیل کرد که کارخانه برق، ادارات گوناگون از جمله اداره طرق و اداره املاک و همچنین ساخت منازل مسکونی جدید و نوساز را به دنبال داشت.

اگرچه به دنبال وقایع شهریور بیست، رونق محمودآباد برای چندسال دچار وقفه گردید، ولی با قدرت گرفتن حکومت مرکزی در سال ۱۳۳۵ ساختمان شهرداری محمودآباد احداث شد و در سال ۱۳۵۱ نیز با تصویب مجلس شورای ملی، محمودآباد به مرکز بخش تبدیل گردید. در سال ۱۳۷۰ شهرستان محمودآباد تاسیس و شهر محمودآباد به مرکزیت آن انتخاب شد.

دیدگاهتان را بنویسید