زمین شمال فروشی
2016-06-14
ویلا شمال آمل رزکه
2016-06-18

هتل ۵ ستاره شمال ایران

هتل ۵ ستاره شمال ایران

هتل ۵ ستاره شمال ایران | هتل ۵ ستاره شمال | فروش هتل ۵ ستاره شمال | فروش هتل ۵ ستاره شمال ایران | خرید هتل ۵ ستاره شمال ایران | وب سایت فروش هتل ۵ ستاره شمال ایران | هتل ۵ ستاره در مازندران شمال ایران | هتل ۵ ستاره شمال

درباره هتل ۵ ستاره شمال

هتل ۵ ستاره شمال ما در شرق مازندران قرار دارد و دارای با ۱۲۰ واحد ویلایی با فاصله ۱۵۰۰متری دریا  قیمت هتل ۵ ستاره ۳۵ میلیارد تومان

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۱۵۷۰۶۵۴۸ حبیبی تماس حاصل نمائید

هتل 5 ستاره شمال ایران

1 2 3 photo_2016-06-15_15-32-25 photo_2016-06-15_15-32-36 photo_2016-06-15_15-32-41 photo_2016-06-15_15-32-46 photo_2016-06-15_15-32-50 photo_2016-06-15_15-32-55تعریف هتل

هُتِل یا مهمانخانه[۱] نوعی مکان مسکونی اجاره‌ای است که معمولاً برای مدت کوتاه به افراد اجاره داده می‌شود. هتل‌ها از امکانات اقامتی و گردشگری شهرها به حساب می‌آیند و بیشتر مورد استفادهٔ مسافران و گردشگران قرار می‌گیرند. هتل‌ها دارای تعداد زیادی اتاق هستند که گاه به چند صد اتاق می‌رسد. علاوه بر اتاق‌ها و سوئیت‌های اقامتی، هتل‌ها دارای امکانات جنبی گوناگونی هستند. رستوران، استخر شنا، کافی شاپ و سالن اجتماعات نمونه‌هایی از امکانات هتل‌ها هستند.

معمولاً مشتریان هتل در اتاقها و سوئیت هایی که دارای تخت خواب، توالت و حمام مجزا هستند ساکن می‌شوند. اتاقهای یک تخته و دوتخته مشتریان بیشتری دارند.

هتل hotel از واژه فرانسوی hôtel گرفته شده است که خود برگرفته از hôte به معنای میزبان است. hôtel در فرانسه اشاره به ساختمانی می‌کند که بازدید کننده زیادی داشته باشد. اما با ورود این واژه به زبان انگلیسی و سپس گسترش آن به سایر زبانها، معنای کاربردی هتل دگرگون شده و امروزه به نوع خاصی از مکانهای اقامتی برای مسافران اطلاق می‌شود [۲].داستان ستاره های هتل ها از چه قرار است؟ / فرق هتل های ۵ ستاره با سایر هتل ها چیست؟

اگر قصد سفر به شهر یا کشوری را داشته باشید ترجیح می دهید در کجا اقامت کنید؟ هتل؟ هتل آپارتمان یا مسافرخانه؟ اگر انتخابتان گزینه اول باشد چه معیارهایی را برای رفتن به هتل در نظر دارید؟

30048 694

به گزارش گروه ایرانشناسی خبرگزاری دانا(دانا خبر)،آیا می دانید که هتل ها بر چه اساسی رتبه بندی یا ستاره دار می شوند؟ آیا می دانید یک هتل ۵ ستاره و یک هتل ۲ ستاره چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

در این گزارش شما متوجه فرق هتل های ۵ ستاره با سایر هتل ها می شوید و می دانید این ستاره دار شدن بر چه اساس و معیاری صورت می گیرد

در ابتدا رده بندی هتل بر این اساس مشخص شد که مشتری چه نوع خدماتی را تقاضا می ‌کند و توقع او از هتل تاچه حدی است. شاید این رده بندی برای هتل ها نوعی تبلیغ بود و هتل ها با این کار برای خود جایگاهی مشخص می کردند، ولی آنچه مسلم است درجه رده بندی هتل براساس ستاره های آن، تعریف نوع و تنوع خدمات آن است.

۳۰ راه برای درجه بندی هتل ها در جهان وجود دارد

مدیر کل دفتر امور مراکز و خدمات گردشگری در این خصوص به خبرنگار دانا می گوید: طبق نظریات هتلداری ۳۰ راه برای درجه بندی هتل ها در جهان وجود دارد که  البته در سیستم شناسایی بین‌المللی، ستاره هتل مد نظر قرار می گیرد ولی بعضی از کشورها در سیستم داخلی خود شناسه های دیگری را ملاک قرار می دهند که مهمترین آنها به این شرح است: سیستم ستاره گذاری از یک تا پنج كه در اکثر کشورهای اروپایی رایج است، سیستم حروف الفبا مثل A،B،C،در یونان رایج است و ستاره های هتل نیز طبق تعارف با این حروف هم درجه بندی می شوند مثل چهار ستاره A، سیستم Crown که در بریتانیا رایج است.

علی لطفی ادامه می دهد: به عنوان مثال در کشور آلمان درجه بندی هتل ها به چند گروه تقسیم می شوند: توریست کلاس(یک ستاره)، استاندارد کلاس (دو ستاره)، کامفورت کلاس (سه ستاره،First class ((چهار ستاره) و Luxury Class (پنج ستاره). تعدادی از هتل ها مثل هتل آپارتمان، متل ها و… اصلا در مقوله ستاره قرار نمی گیرند و به نوعی دیگر امتیازبندی می شوند.

وی ادامه می دهد: در صحبت های محاوره ای و خاطرات سفر گفته می شود که مثلا هتل سه ستاره در فلان کشور مثل هتل پنج ستاره در کشور ماست یا به عکس. واقعیت این است که طبق استانداردهایی که تعریف می شود این ناهمگونی ستاره ها را در کشورهای مختلف به آسانی می توان مشاهده کرد به قول معروف بسیاری از این ستاره ها غیراستاندارد و به عبارتی دوستانه داده شده اند و ستاره ای رسمی که حاکی از کیفیت باشد بسیار نادر است.

وی با اشاره به اینکه آنچه به تجربه ثابت شده این است که هیچگاه دو هتل پنج ستاره حتی در یک شهر مثل هم نیستند، می گوید: این ناهمگونی از نظر تعداد اتاق، شکل کریدورها، تعداد سالن ها و رستوران ها و… به وضوح دیده می شود. محل قرار گرفتن هتل نیز مهم است. بعضی هتل های پنج ستاره در بافت سنتی و تاریخی شهر قرار دارند و هتل دیگر در حاشیه شهر.

وی اظهار می کند: یک سری ملاک و معیارهای از پیش تعریف شده، برای ستاره های مختلف وجود دارد و اینکه کدامیک از این ملاک ها ارجحیت دارد به سلیقه برمی گردد و بعید است سازمانی برای استانداردسازی هتل ها این موارد ناهمگون را اولویت بندی کند.

لطفی ادامه می دهد: هرچه ستاره هتل بالاتر باشد، تکنولوژی و سرویس های پیشرفته تری در آن وجود دارد و به قول معروف به روز است، به عنوان مثال تا چند سال پیش چیزی به نام اینترنت وجود نداشت ولی امروز که ساده ترین اطلاعات با اینترنت رد و بدل می شود از اجزا لا ینفک هتل با ستاره های بالا کافی نت (مرکز اینترنت) است یا اینکه هتل پنج ستاره باید دارای فروشگاه های متعدد و موردنیاز مسافر باشد.

وی یاد آور می شود: در ارزیابی هتل ها سه اصل کلی امتیازبندی می‌ شود که عبارتنداز: امور ساختمانی و تاسیساتی و محل قرار گرفتن هتل، امور مربوط به نوع و سطح سرویس و خدمات و تجهیزات (کمیت و کیفیت خدمات رفاهی موجود در هتل)، امور مربوط به مدیریت، نیروی انسانی و آموزش.

مدیر کل دفتر امور مراکز و خدمات گردشگری معتقد است: تفاوت در استانداردهای متعدد به سازماندهی آن هتل نیز بستگی دارد که در راس آن استاندارد سرویس دهی است. به عنوان مثال گروه کارکنان در یک هتل پنج ستاره بسیار با تجربه و آموزش دیده اند. آنچه مهم است راضی نگه داشتن مشکل پسندترین مشتری در یک هتل است که کار آسانی نیست.

استانداردهای ایران برای دادن ستاره به یک هتل

این مسوول سازمان میراث در پاسخ به اینکه چه استانداردهایی در کشور برای دادن ستاره ها به هتل ها وجود دارد می گوید: استانداردهای رعایت شده در هتل های کشور رفرنس خارجی داشته و بومی ایرانی شده و این حداقل استانداردها در خیلی از کشورهای منطقه رعایت شده است.

وی با اشاره به اینکه استانداردهای ما با استانداردهای جهانی تفاوت خاصی ندارد، می گوید: در کشورهایی که در صنعت هتلداری پیشرفت قابل توجهی داشتند حداقل های ارایه شده به مشتری در بخش های مختلف در سطح بالاتری قرار دارند و مهم رعایت استاندارد بوده که باید با نظارت بیشتر به این مهم کمک کرد.

لطفی یاد آور می شود: ستاره و درجه هتل ها بر اساس کیفیت خدمات ، تجهیزات مناسب، آموزش پرسنلی، رعایت موازین بهداشتی، فضاها و امکانات ساختمانی و تاسیساتی و همچنین غذا تعیین می شود و بدیهی است هر نقصانی در بخش های یاد شده در هتل می تواند در تقلیل درجه هتل موثر باشد.

مدیر کل امور مراکز و خدمات گردشگری سازمان میراث فرهنگی تاکید می کند: با توجه به ضوابط قانونی، درجه بندی هتل ها پس از گذراندن فرایند ارزیابی از سوی عوامل تطبیق استانداردهای فنی و کسب امتیاز لازم و تایید کمیسیون درجه بندی استان صورت می گیرد.

در تکمیل این گزارش بهتر است با استانداردهای هتل ها بیشتر آشنا شوید.

هتل‌های ۲ ستاره:

تمیزی و راحتی و دکوراسیون منظم و هماهنگ از الزامات‌ این هتل‌ها است و  ارایه رتبه دو ستاره مستلزم داشتن بعضی و نه همه موارد زیر است:

خانه داری بسیار خوب، دکوراسیون جذاب و وجود تلویزیون رنگی در تمام اتاق ها، مبلمان با کیفیت، دارای رستوران با قابلیت ارایه سرویس در هر وعده غذایی، خدمات رسانی به اتاق‌ ها، ورودی هتل با ظرفیت‌مناسب، تخت‌هایی با اندازه معمولی و بزرگتر، سرویس حمام خوب و زیبا، قفسه‌های کافی، امکانات تفریحی، حوله و صابون، پرسنل آموزش دیده و لاندری و روم سرویس.

هتل‌های ۳ ستاره:

30043 409

در هتل ۳ ستاره خدمات به طورکامل ارایه  و به طور شایسته مدیریت می‌ شود، ‌این نوع هتل‌ ها دارای چشم انداز زیبا و امکانات گسترده‌اند. ارایه رتبه سه ستاره مستلزم داشتن بعضی و نه همه موارد زیر است:

نظافت و خانه ‌داری و نگهداری عالی،‌هال ورودی بزرگ با طراحی جذاب، فضای پذیرش فعال ۲۴ ساعته، اتاق‌ های بزرگ و راحت، بدون سر و صدا با نور کافی و فضای نشیمن با دکوراسیون جذاب و تزیینات، مبلمان با کیفیت، سیستم مرکزی تهویه هوا و سیستم حرارتی، اتاق ‌های مفروش شده با کیفیت بالا و دارای تشک ‌های عالی، ترموستات کنترل درجه دما، سرویس حمام زیبا که بعضی از آنها دارای وسایل آرایشی، صابون و حوله با کیفیت عالی است. دارای سوییت اتاق لوکس و محدوده زمانی سرویس دهی اتاق ها گسترده است.

درجه بندی هتل ها

وجود دو دستگاه تلفن در اتاق، یکی کنار تخت و دیگری در حمام یا روی میز، استخر شنا در محوطه ساختمان یا نزدیک آن، سیستم بیدارباش، وجود بیش از یک رستوران در هتل با قابلیت ارایه سرویس در هر وعده غذایی، خدمات رسانی به اتاق‌ها، ورودی هتل با ظرفیت‌مناسب، تخت‌هایی با اندازه استاندارد، سرویس حمام خوب و زیبا، قفسه‌های کافی، امکانات تفریحی، حوله و صابون، پرسنل آموزش دیده و لاندری و روم سرویس. از دیگر خصوصیات این هتل‌ها است.

 هتل‌های ۴ ستاره:

ستاره های هتل ها چگونه درجه بندی می شوند

‌این هتل‌ها نه تنها باید کلیه خدمات لازم را ارایه دهند بلکه باید از خود هویتی داشته باشند. تامین‌ راحتی و آسودگی میهمانان هدف اصلی کارکنان است، آنها آموزش دیده، کارآمد و آگاه و مودب هستند. ‌این هتل ‌ها دارای امکانات متنوعی هستند. ارایه رتبه چهار ستاره مستلزم داشتن بعضی و نه همه موارد زیر است:

خانه داری و نگهداری فوق العاده از هتل، اتاق و فضای سبز، طراحی ساختمان به صورت خاص و جالب،‌‌هال ورودی لوکس، مبلمان بسیار خوب، فضاهای عمومی، آثار هنری، کیفیت بالای فرش و گل تازه، چشم انداز محیط طبیعی و فوق العاده، فضای مناسب و دکوراسیون جذاب برای پذیرش، رزرواسیون بسیار سریع و کارآمد، کارکنان متعهد با لباس متحد الشکل، وجود دربان، مدیریت متخصص، تجهیزات عالی رستوران و غذاهای متنوع، خدمات رسانی عالی به اتاق‌ ها، وجود اتاق ‌های بزرگ با نور کافی و مبل مناسب و زیبا، دارای تلویزیون و دکوراسیون عالی و تزیین شده با کارهای هنری، دو تلفن یکی در کنار تخت و دیگری روی میز، دارای تشک راحت و پتوی اضافه و تخت‌های بزرگ و معمولی، سرویس دهی بصورت دو مرتبه در روز به اتاق‌ها، حمام بسیار تمیز با صابون وسایل آرایش و حوله، جعبه کمک ‌های اولیه، آیینه مناسب جهت اصلاح و آرایش، یخچال در داخل، سیستم خشک کن دست، در اختیار قراردادن لباس‌های راحت به میهمانان، سیستم روشنایی هوشمند در حمام و اتاق خواب و سایر امکانات مثل حمل و نقل، روزنامه رایگان و امکانات تفریحی برای میهمانان از قبیل استخر، سونا، زمین‌های بازی و ارایه خدمات ویژه از قبیل اتاق ملاقات، پارک اتومبیل توسط مستخدم و ….

 هتل‌های ۵ ستاره:

هتل پنج ستاره و هتل یک ستاره

‌این نوع هتل‌ ها در ردیف اول قرار دارند. قوانین و استاندارد مربوط به هتل پنج ستاره و کیفیت آن همواره باید ثابت نگه داشته شود.

ارایه رتبه پنج ستاره مستلزم داشتن بعضی موارد زیر است:

معماری و دکوراسیون زیبا و منحصر به فرد و مستمر، دارای بیش از ۱۰۰ اتاق،‌هال ورودی، اتاق میهمان، فضای عمومی‌تزیین شده با کارهای هنری، مفروش شده با کیفیت بالا، دفتر پذیرش بسیار منظم در فضای کافی و آرام، دارای نگهبان و سرویس ۲۴ ساعته، پرسنل آموزش دیده و متعهد، تزیین اتاق ها با استفاده از اشیای هنری، دارای ۳ تلفن (کنار تخت، روی میز و داخل حمام)، تمیز کردن اتاق به صورت دو مرتبه در روز، سرویس حمام زیبا و مدرن، دارای رستوران عالی و غذاهای متنوع و سرویس غذا دهی، امکانات رستوران جذاب، سرویس حمل و نقل، مغازه و فروشگاه پوشاک، یخچال در داخل اتاق‌ها با انواع نوشیدنی.

مقالات هتل داری

کارکنان در هتل ۵ ستاره، بسیار مرتب و پوشیده با لباس‌های شیک، مودب و آگاه و کارآمد و روابط عمومی‌‌خوب، نسبت به رفع نیازهای مهمانان متعهد هستند و بسیار عالی سرویس می‌دهند. دارای مدیر حرفه ‌ای و متخصص، سازگاری و هماهنگی سرویس‌ها، تداوم نگهداری و خانه داری بی عیب و نقص اجزای اصلی و اساسی برای حفظ درجه ۵ ستاره است.

نکته مهم درباره هتل‌ ها و هتل آپارتمان ‌ها ‌اینست که « هتل‌ها را از یک تا ۵ ستاره طبقه‌بندی می کنند، در حالی که مهمانپذیر‌ها، مهمانسرا‌ها و هتل آپارتمان‌ها را از یک تا ۳ ستاره طبقه بندی می  شوند. به تعبیری دیگر، هتل آپارتمان ۳ ستاره با هتل ۵ ستاره برابری می‌ کند و‌ این دو نوع از مراکز اقامتی از نظر کیفیت و خدمات دهی در گروه خودشان بهترین هستند.برای انتخاب دقیق تر هتل ها در این عنوان به بررسی شرایط و خدمات و تفریحات هتل‌های ۱ تا ۵ ستاره می پردازیم

خدمات و امکانات  موجود در هتل‌ها و سطح کیفیت آن‌ها معیار مهمی برای انتخاب و سنجش  یک هتل در سفر به حساب می‌آید. بر همین اساس، درجه هتل‌ها بسته به سرویس‌ها و تسهیلاتی که به مسافرانشان ارائه می‌دهند مشخص می‌گردد. این درجه‌بندی با تعداد «ستاره» مشخص می‌شود، به این معنی که هرچه ستاره‌های یک هتل بیشتر باشد، شرایط رفاهی مطلوب‌تری ارائه می‌گردد.

حداقل شرایط لازم برای درجه‌بندی یک هتل در یکی از سطوح درجات، دارا بودن سطحی از خدمات و تسهیلات است که می‌بایست به میهمان ارائه شود.

 • رعایت حداقل سطح کیفی در قسمت‌های مختلف هتل
 • حداقل دارای ۸ اتاق‌خواب
 • ۷۵% اتاق‌خواب‌ها با حمام یا تسهیلات خصوصی
 • وجود محلی برای صبحانه خوری
 • وجود سیستم سرمایش و گرمایش قابل کنترل در اتاق‌خواب‌ها

 بر اساس استانداردی که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تعیین کرده است، شرایط کلی که در انتخاب یک هتل‌ مورد بررسی قرار می‌گیرد عبارتند از:

خدمات و پذیرش مهمان: لازم است کارکنان قسمت پذیرش در ابتدای ورود هتل ضمن داشتن آگاهی و تسلط کافی به روی وظایفشان، آمادگی لازم برای پذیرایی از مهمانان در طول روز و شب را داشته باشند. کارکنان این بخش باید اطلاعات دقیق و روشنی درباره قیمت‌های مربوط به رزرو اتاق‌ها، خدمات، ساعات کار، رویدادها و قوانین هتل به مهمانان ارائه دهند. کارکنان هتل به‌تناسب درجه‌ی هتل باید حداکثر کیفیت را در کمک به جابه‌جایی وسایل مسافران داشته باشند.

کیفیت اتاق‌خواب‌ها: به‌طورکلی کیفیت اتاق‌خواب‌ها، نورپردازی، سیستم تهویه، وسایل اتاق اعم از: تخت خواب، تشک، مبلمان، کمد و… به همراه چیدمان آن‌ها نقش مهمی در آسایش مسافران دارد. اتاق‌خواب‌ها باید ازلحاظ اندازه و شکل و شمایل استانداردهای لازم را داشته باشند. وسایل اتاق نباید باعث آزرده‌خاطری میهمانان شود. استفاده کردن از وسایل باکیفیت، مرغوب و سالم در هر هتلی ضروری است. استفاده از وسایل لوکس، باکیفیت برتر و تزئینات زیبا نشان دهنده سطح بالای یک هتل است.

خدمات عمومی اتاق: این خدمات شامل ارائه خدمات غذا در اتاق، سرویس بیدار شدن میهمان در صبح و… است که با بالا رفتن درجات هتل این خدمات باکیفیت بهتری ارائه می‌شوند.

پاکیزگی و خانه‌داری: رعایت بهداشت و پاکیزگی در همه درجات الزامی است چرا که پاکیزگی هتل، بدون در نظر گرفتن تعداد ستاره‌های آن اهمیت زیادی برای مسافران دارد. اهمیت به بهداشت مکان‌هایی که ارتباط مستقیم با میهمان دارد مانند رختخواب، حوله‌، کف‌، محل نشیمن، ظروف و دیوارها در جلب اعتماد میهمان‌ها تأثیر بسزایی دارد. نظافت روزانه تخت‌خواب‌ها، تعویض ملحفه‌ها و ضدعفونی کردن آن‌ها از موارد ضروری همه درجات است.

رستوران و غذا: در هر هتلی برای ارائه خدمات مربوط به رستوران فضای مناسب و استانداردی پیش‌بینی شده است. کارکنان رستوران با رعایت اصول رفتاری بهترین خدمات ممکن در سطح هتل را ارائه می‌دهند. کیفیت غذا و نوشیدنی‌ها به همراه تنوع غذایی و میزان دسترسی مسافر به آن‌ها معیار مهمی برای انتخاب یک هتل به‌حساب می‌آید.

سرویس‌های بهداشتی: سرویس‌های بهداشتی و حمام در هتل‌ها باید از بهداشت بالایی برخورد باشند. ضدعفونی کردن حمام، سیستم تهویه مناسب، دسترسی مناسب، استفاده کردن از وسایل سالم (شیرآلات، دوش،…)، کف‌پوش‌های مناسب حمام از حداقل‌هایی است که باید در هر هتلی رعایت شود.

فضاهای عمومی: فضای عمومی هر هتل با توجه به تعداد اتاق‌ها، میهمانان و مراجعین هتل باید درست طراحی شود. کوچکی فضا باعث شلوغ به نظر رسیدن هتل می‌شود. لابی هتل باید فضایی برای آرامش و استراحت مسافران فراهم کند. فضای ظاهری هتل اولین نکته ایست که می‌تواند تأثیر بسزایی در انتخاب محل اقامت مسافرین داشته باشد.

هتل‌ها در پنج سطح به شرح زیر طبقه‌بندی می‌شوند

هتل یک ستاره : تعداد اتاق‌ها : اتاق‌های کم و کوچک کیفیت اتاق‌ها و وسایل : وسایل اتاق باکیفیت وسایل خانگی یخچال : اختیاری تلویزیون : در اتاق اختیاری، اما در لابی ضروری سرویس بهداشتی و حمام : معمولاً فاقد سرویس بهداشتی مجزا  گرمایش، سرمایش و تهویه هوا :  دارای حداقل استانداردهای لازم جهت سرما و گرما آسانسور : معمولاً فاقد آسانسور خشک‌شویی و لباسشویی : اختیاری پارکینگ : دارای محل پارک اتومبیل خدمات باربری : کمک در جابه‌جایی وسایل مهمانان خدمات حفظ و نگه‌داری : معمولا ندارد لابی : دارای محوطه‌ای کوچک برای رفع خستگی رستوران : دارای حداقل یک محوطه غذاخوری برای خوردن صبحانه پاکیزگی و خدمات خانگی : دارای حداقل شرایط قابل‌ قبول پاکیزگی؛ نظافت روزانه اتاق‌ها کارکنان هتل : رفتار کارکنان مؤدبانه و دوستانه پذیرش هتل : پذیرش توسط مسئول هتل از قبل از صبحانه تا آخر شب

هتل دو ستاره :  تعداد اتاق‌ها : تعداد و اندازه متوسط اتاق‌ها کیفیت اتاق‌ها و وسایلوسایل اتاق باکیفیت وسایل خانگی یخچال : اختیاری تلویزیونمعمولاً اتاق‌ها دارای تلویزیون سرویس بهداشتی و حمام : معمولاً فاقد سرویس بهداشتی مجزا  گرمایش، سرمایش و تهویه هوا :  وسایل گرمایشی و سرمایشی قابل کنترل توسط مهمان آسانسور : معمولاً فاقد آسانسور خشک‌شویی و لباسشویی : اختیاری پارکینگپارکینگ متناسب با ظرفیت هتل خدمات باربری :کمک در جابه‌جایی وسایل مهمانان خدمات حفظ و نگه‌داری : معمولا ندارد لابیدارای محوطه‌ای کوچک برای رفع خستگی رستوراندارای یکی از مکان‌های غذاخوری مثل رستوران، بوفه پاکیزگی و خدمات خانگیدارای پاکیزگی لازم؛ نظافت روزانه اتاق‌ها کارکنان هتلنشانه‌های بیشتری از برخورد حرفه‌ای در رفتار کارکنان پذیرش هتل : پذیرش توسط مسئول هتل از قبل از صبحانه تا آخر شب

هتل سه ستاره :  تعداد اتاق‌ها : تعداد و اندازه متوسط اتاق‌ها کیفیت اتاق‌ها و وسایلکیفیت بالاتر اتاق‌ها و وسایل نسبت به هتل‌های ۲ ستاره یخچال :دارای یخچال در اتاق تلویزیوندسترسی میهمان به کنترل تلویزیون برای تماشای کانال دلخواه  سرویس بهداشتی و حمامسرویس بهداشتی در اتاقمجزا  گرمایش، سرمایش و تهویه هوا :  وسایل گرمایشی و سرمایشی باکیفیت آسانسور : معمولاً دارای آسانسور خشک‌شویی و لباسشوییموجود استپارکینگپارکینگ متناسب با ظرفیت هتل خدمات باربری : کمک در جابه‌جایی وسایل مهمانان خدمات حفظ و نگه‌داریدارای مکان مناسبی برای نگه‌داری وسایل مسافران برای چند ساعت. لابیدارای لابی رستوراندارای رستوران و غذاخوری برای صبحانه و غذا پاکیزگی و خدمات خانگیدارای کیفیت بالاتر بهداشت نسبت به هتل ۲ ستاره؛ نظافت روزانه اتاق‌ها کارکنان هتلخدمات رسمی‌تر، معمولاً کارکنان با فرم‌های رسمی پذیرش هتل :پذیرش ۲۴ ساعته

هتل ۴ ستاره  :  تعداد اتاق‌ها : اتاق‌های زیاد و بزرگ کیفیت اتاق‌ها و وسایلدکور و وسایل باکیفیت یخچالیخچال با‌کیفیت به همراه تنقلات داخل آن در اتاق تلویزیونتلویزیون‌های بزرگ و کانال‌های ماهواره‌ای و ویدئویی در اتاق  سرویس بهداشتی و حمامسرویس بهداشتی با کیفیت در اتاق مجزا  گرمایش، سرمایش و تهویه هوا :  کولر گازی و سیستم تهویه مطبوع آسانسوردارای آسانسورهای باکیفیت خشک‌شویی و لباسشوییموجود استپارکینگپارکینگ متناسب با ظرفیت هتل خدمات باربریخدمات باربری به شکل درست توسط کارکنان حرفه‌ای خدمات حفظ و نگه‌داریدارای مکان مناسبی برای نگه‌داری وسایل مسافران برای چند ساعت. لابیدارای لابی با کیفیت رستوراندارای رستوران با کیفیت جدا از رستوران کارکنانپاکیزگی و خدمات خانگیدارای کیفیت بالای پاکیزگی و بهداشت؛ نظافت روزانه اتاق‌ها کارکنان هتلکارکنان منظم با لباس رسمی و با نظارت مدیریتپذیرش هتل : پذیرش ۲۴ ساعته با استفاده از کارکنان حرفه‌ای

هتل ۵ ستاره :  تعداد اتاق‌ها : اتاق‌ها و سوئیت‌های زیاد و بزرگ کیفیت اتاق‌ها و وسایل : اتاق‌ها و وسایل لوکس و باکیفیت یخچال : یخچال با‌کیفیت به همراه تنقلات داخل آن در اتاق تلویزیون : تلویزیون‌های بزرگ و کانال‌های ماهواره‌ای و ویدئویی در اتاق  سرویس بهداشتی و حمام : سرویس بهداشتی ممتاز در اتاق مجزا  گرمایش، سرمایش و تهویه هوا :  کولر گازی و سیستم تهویه مطبوع قابل تنظیم میهمان آسانسور : دارای آسانسورهای باکیفیتخشک‌شویی و لباسشویی : باکیفیت عالی موجود است پارکینگ : پارکینگ‌های ممتاز به همراه خدمات نظافت و… خدمات باربری : خدمات باربری به شکل ممتاز توسط کارکنان باربر حرفه‌ای خدمات حفظ و نگه‌داری : دارای مکان مناسبی برای نگه‌داری وسایل مسافران برای چند ساعت لابی : دارای لابی با کیفیت ممتاز رستوران : دارای رستوران با کیفیت و یک رستوران با غذاهای ویژه پاکیزگی و خدمات خانگی : ارائه خدمات پاکیزگی در سطح ممتاز؛ نظافت روزانه اتاق‌ها  کارکنان هتل : نظم فوق‌العاده در ظاهر و رفتار کارکنان، استفاده از کارکنان حرفه‌ای در بخش‌های مختلف هتل پذیرش هتل :پذیرش ۲۴ ساعته با استفاده از کارکنان حرفه‌ای

 

در اکثر هتل‌های چهار و پنج ستاره امکانات زیر نیز وجود دارد:

 • سالن ورزش
 • فروشگاه
 • آرایشگاه
 • استخر
 • آژانس
 • مهد کودک
 • اینترنت

منبع : دالاهو

دیدگاهتان را بنویسید