روش ساخت تراریوم یا باغ شیشه ای یا باغ مینیاتوری
2016-02-01
بهترین راه ها برای تمیز کردن کاغذ دیواری منزل!
2016-02-02

چیدمان انواع گل های آپارتمانی بر اساس فنگ شوئی

گیاهان خانگی نقش بسیار مهمی در ایجاد آرامش در خانه ایفا می‌کنند و از تکنیک های اصلی ایجاد آرامش به حساب می آیند. البته نحوه چیدمان و قرار گیری آنها نیز بسیار مهم است…

نقش گیاهان در ایجاد آرامش در خانه

گیاهان خانگی نقش بسیار مهمی در ایجاد آرامش در خانه ایفا می‌کنند و از تکنیک های اصلی ایجاد آرامش به حساب می آیند. وجود گیاهان در خانه علاوه بر اینکه نیروی زندگی به محیط القا می کند،‌ به پاک ماندن هوای محیط نیز کمک خواهد کرد.
گیاهان در اشکال گوناگون انرژی های مختلفی در محیط پدید می‌آورند و جایگاه خاص خود را دارند. برای مثال:
• گیاهان عمودی که دارای برگ های نوک تیز هستند بهتر است در قسمت‌های جنوبی و گوشه ها (کنج‌ها) قرار گیرند.
• گیاهانی با برگ های گرد و آویزان، بیشتر آرامش‌بخش هستند و ترجیحا می بایست در قسمت‌های شمالی خانه قرار گیرند.
گیاهان تنها در صورت سالم بودن قادرند انرژی‌های مثبت در محیط خلق کنند وگرنه گیاهان بیمار که دارای برگ های ناسالم هستند تنها انرژی‌های منفی تولید می کنند و باعث رکود و بی‌روحی در محیط می‌شوند.

گل ها

گل های زیبا و خوش رنگ همواره یکی از عناصر اصلی جان بخشی در محیط بوده اند. گل‌ها ویژگی خاصی دارند و آن اینکه با نور و دمای موجود در محیط بازی می‌کنند و تغییر جهت می‌دهند. همچنین هر یک از گل‌ها دارای شخصیت و ویژگی‌های رفتاری خاص خود است که انرژی خاصی نیز در محیط منتشر می‌کند. برای مثال، لاله بهاری با آن قامت کشیده و گلبرگ‌هایی به سمت بالا، دارای نوعی وقار و قدرت است، نیرویی قوی در محیط منتشر می‌کند و حس اقدار و اعتماد به نفس را در محیط بالا می‌برد. در مورد گل ها می بایست به نکته ظریف و مهم دیگری نیز توجه داشته باشید و آن اینکه، گل ها در صورت زنده بودن قادر به پراکنش انرژی مثبت در محیط هستند! گل های از شاخه جداشده ای که در گلدان ها قرار می گیرند گل های مرده به حساب می آیند و علی رغم باور بسیاری از افراد، حس کسالت و بی روحی را در محیط القا می‌کنند. گل های خشک نیز به همین صورت هستند، مخصوصا زمانی که رنگ آن ها با مرور زمان آسیب می بیند و گردوخاک روی آن ها می نشیند، انرژی منفی بیشتری از خود ساطع می‌کنند. بنابراین توصیه می‌کنیم گیاهان گل ‌دار در خانه خود قرار دهید و با رسیدگی به آن ها کمک کنید تا نشاط و طراوت شان حفظ شود و بتوانند انرژی‌های زندگی بخش را برای شما به وجود آورند.

گل و انرژی‌های پنج‌گانه
انرژی‌ها به صورت کلی در قالب پنج نوع از عناصر طبیعی وجود دارند: آب، آتش‌، فلز، چوب و خاک که هر یک از این عناصر ویژگی خاص خود را دارند و هرفصل نیز سمبل یکی از این عناصر طبیعی انرژی است.
• بهار (زمان رویش و سرسبزی) نماد عنصر چوب است.
• تابستان (فصل گرما و حرارت) نماد عنصر آتش است.
• پاییز (فصل برداشت محصول) نماد عنصر فلز است.
• زمستان (فصل سرما) نماد عنصر آب است.

• زمان تغییر فصول نیز جایگاه عنصر خاک است.
گیاهان نیز رابطه تنگاتنگی با اکثر عناصر مهم طبیعی دارند و از اینجاست که نقش مهم آنها در تولید انرژی تعیین می‌شود. برای مثال، گیاهان بدون چوب معنایی ندارند و بدون گرما که از ویژگی‌های آتش است قادر به رشد نیستند؛ همچنانکه خاک بستر رویش گیاهان است و بدون وجود آب رشد گیاهان ممکن نیست!

گل‌هایی با انرژی چوب:

گیاهانی که برگ‌ها، شاخه‌ها، ریشه‌ها و میوه‌های آبدار و باطراوت دارند، دارای انرژی عنصر چوب هستند. رنگ مربوط به این عنصر سبز است.
گل‌های عنصر چوب بهتر است در قسمت‌های جنوبی و شرقی اتاق قرار داده شود زیرا در این صورت، انرژی‌های مثبت بیشتر و موثرتری منتشر خواهند کرد که بر سلامتی جسم تاثیرگذارند. چنانچه این نوع گل‌ها در قسمت‌های شمالی و غربی اتاق قرار گیرند، انرژی تولید شده از آنها باعث بهتر شدن روابط دوستانه می‌شود.

گل‌هایی با انرژی آتش:

گل‌های قرمز و دیگر رنگ‌های گرم دارای انرژی از نوع عنصر آتش هستند. قرار دادن این گل‌ها در قسمت‌های جنوب و جنوب غربی اتاق باعث انتشار انرژی‌های بسیار موثر و خلق محیط دوستانه، حس شهرت و غرور، عشق و تحرک می‌شود. نکته دیگر اینکه رنگ‌های قرمز، صورتی و ارغوانی به طور کلی نماد انرژی عنصر آتش هستند.

گل‌هایی با انرژی خاک:

گل‌هایی با طیفی از رنگ‌های طلائی، نارنجی ملایم، زرد یا شکلاتی، دارای انرژی عنصر خاک هستند. عنصر خاک به نوعی از عنصر آتش پیروی می‌کند به همین دلیل رنگ گل‌هایی که انرژی این عنصر را تولید می‌کنند نزدیک به گل‌هایی‌است که انرژی عنصر آتش را تولید می‌کنند. رنگ نارنجی و زرد بسیار شادی‌زا هستند و وجود گل‌هایی به این رنگ در منزل، نوعی خوش‌آمدگویی به میهمانان عزیز به شمار می‌رود.
این گل‌ها بهتر است در مرکزیت اتاق قرار گیرند زیرا در این صورت بیشتر می‌توانند اثربخش باشند و احساس راحتی و آرامش را القا کنند. وجود این نوع گل‌ها در اتاق‌های کنفرانس خصوصا در قسمت‌های غربی و شمالی آن بسیار توصیه می‌شود، زیرا انرژی ساطع شده از آنها باعث بهبود روابط می‌شود.

گل‌هایی با انرژی فلز:

گل‌های سفید و کرم خالق انرژی عنصر فلز هستند. انرژی منتشر شده از این گل‌ها در محیط، بسیار آرامش‌بخش خواهد بود. توصیه ما این است که برای اثربخشی بیشتر، این گل‌ها را به شکل ساده بیارایید. همچنین این نوع گل‌ها، برای قراردادن در مراسم‌های رسمی مثل جشن عروسی بسیار مناسب هستند.

گل‌هایی با انرژی  آب:

گل‌های که دارای طیف‌های رنگ طوسی، آبی یا مشکی باشند، گل‌هایی هستند که انرژی‌های مربوط به عنصر آب را تولید می‌کنند. قرار گرفتن این گل‌ها در قسمت‌های غرب و شمال‌غربی اتاق باعث کاهش تنش‌ها و آرامش می‌شود. از دیگر ویژگی‌های انرژی منتشر شده از این نوع گل‌ها، القا کردن حس نشاط و سلامتی در محیط است؛ به خصوص اگر در قسمت شرق اتاق قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید