آپارتمان در تهران
2016-02-04
گلدان ها برای تزیین دکوراسیون داخلی خانه
2016-02-06

گل­آرایی با گیاهان آپارتمانی

گل‌های آپارتمانی برای چینمان و گل­آرایی بسیار زیبا بوده و در دفاتر کار، ادارات، سالن‌ها، منازل و ورودی هتل­ها کاربرد دارند.
در این گل­آرایی از گل‌های پر کننده کمتر استفاده می­شود و بجای آن از گیاهان سبز و ظریف استفاده می‌شود. در گل­آرایی با گیاهان آپارتمانی تفاوت رنگ گیاهان و برگ­های آن‌ها با هم بسیار مهم بوده و باعث زیباتر شدن چینمان گل‌ها می­شود.
برای شروع این گل­آرایی ابتدا سبد یا گلدانی را انتخاب می­کنیم و گل‌های درافنیای قرمز، سیندلیوم نقره­ای، لیندا و نیز برگ­های یوکای ابلق را برای زیباتر کردن رنگ­آمیزی در آن می­چینیم و با برگ­های سبز گَردی فضای خالی گل‌ها را پر می­کنیم. سپس گل‌هایی که عمر طولانی‌تری دارند مثل مرغ بهشت و یا یک شاخه لیلیوم در کنار آن‌ها قرار می‌دهیم. این گلدان‌ها معمولاً نسبت به دسته گل‌ها عمر بیشتری دارند. اگر در فصل بهار و تابستان این نوع گل­آرایی را انجام دادیم از گلدان‌های کوچک بنفشه و اطلسی و یا گلدان‌های مینا استفاده می­کنیم. هم‌ چنانکه از گلدان‌های پامچال استفاده زیادی می‌شود.
در این گل­آرایی سعی می­کنیم از گل‌هایی استفاده کنیم که عمر طولانی داشته باشند. اگر گیاه خاصی در مدت کوتاهی خراب شد بایستی آنرا از مجموعه در بیاوریم و نگهداری خاص برای آن صورت گیرد تا دوباره بتوان آن را به مجموعه برگرداند. گل‌های طبیعی در این گلدان بصورت شاخه‌ای استفاده می‌شود و بعد از مدتی آن‌ها را با گل‌های تازه‌ی دیگر جایگزین می‌کنیم. در این رابطه می­توان از گل‌های آنتریوم، داودی، میخک و زنبق نیز استفاده کرد. پس در این گل‌آرایی از چند گیاه سبز آپارتمانی همراه چند شاخه گل استفاده می‌شود. هم‌چنین از ظرف‌های سفالی، فلزی (مسی) و پلاستیکی نیز استفاده می‌شود. برای پشت پنجره‌ها نیز از گلدان‌های کشیده و مستطیل استفاده می‌کنند.
در هنگام گل­آرایی حتماً باید به شرایط مکانی که گل‌ها در آنجا قرار می­‌گیرند توجه کافی داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید