اجاره ویلا محمودآباد
2016-03-02
اجاره ویلا سرخرود
2016-03-04

وام ۱۶۰ ملیونی مسکن

وام ۱۶۰ ملیونی مسکن به در فقرا نمیخورد

اخبار مسکن، خبر مسکن، خبر جدید مسکن،آخرین اخبار،اخبار،خبر،خبرتازه،وام مسکن،وام،مسکن،وام سکن جدید،وام مسکن۸۰ملیونی، وام مسکن۱۰۰ملیونی، وامهای مسکن،بانک مسکن،

پایگاه خبری ریشه“شورای پول و اعتبار در جلسه یازدهم اسفندماه سال ۹۴ با امکان اعطای تسهیلات مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم به زوجین خانه اولی بر روی یک پلاک ثبتی از ۸۰۰ ، ۶۰۰ و ۴۰۰ میلیون ریال به ترتیب ۱٫۶۰۰ میلیون‌ ریال در شهر تهران (هریک از زوجین حداکثر ۸۰۰ میلیون‌ ریال)، ۱٫۲۰۰ میلیون‌ ریال در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر (هریک از زوجین حداکثر ۶۰۰ میلیون‌ ریال) و ۸۰۰ میلیون‌ ریال در سایر مناطق شهری (هر یک از زوجین حداکثر ۴۰۰ میلیون‌ ریال) با رعایت حداکثر تسهیلات معادل ۸۰ درصد ارزش ملک موافقت کرد.”

“محمود فاطمی عقدا” در عین حال توضیح داد: این تسهیلات به درد اقشار سطح متوسط به بالای جامعه خواهد خورد.

به گفته وی، هرگاه دولت تصمیم گرفته تا طرف تقاضا را تقویت سازد، اتفاقات خوبی رخ داده و ادامه داد که گران شدن قیمت ساختمان و ملک، به سیاست‌های دولت در بورس و بازار سرمایه بستگی دارد.

این کارشناس ارشد بازار مسکن گفت: در حال حاضر، بورس، به دغدغه مهم دولت تبدیل شده و تصریح کرد که دولت در تلاش بوده تا  شاخص ها در بازار بورس و سرمایه دچار کاهش نشود و سرمایه ها از بورس به سمت بازار ساختمان سرازیر نشود.

فاطمی عقدا، هشدار داد  اگر دولت نتواند ثبات بازار  پول را حفظ کند دچار مشکل خواهد شد. وی تاکید کرد که آزاد شدن پول در هر بخشی سبب سرازیر شدن  آن به سمت بازار  مسکن خواهد شد، زیرا صنعت ساختمان آمادگی خیز  و افزایش  شدید قیمت را دارد.

رئیس پیشین  مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی با استناد به شواهد حاکم در بازار به نسیم آنلاین گفت: بازار مسکن خود را برای یک خیز بزرگ قیمتی آماده ساخته و با تزریق منابع مالی، افزایش ملک امری بدیهی است و نتیجه گیری  کرد که در اینصورت، شاخص دسترسی اقشار ضعیف جامعه به مسکن کاهش خواهد یافت.

وی، تقویت اقتصاد مسکن از ناحیه دولت را امری ضروری خواند و افزود: تنها راه رونق، تقویت بنیه  انبوه سازان بوده، بنابراین دولت باید تسهیلات را به انبوه سازان ارایه کند و نه مشتریان.

فاطمی عقدا گفت: درحال حاضر، هزینه تولید مسکن افزایش یافته بنابراین نمی‌توان انتظار داشت که شاخص  قیمت کاهش یابد. وی تصریح کرد: بهترین راه پیش روی دولت، تقویت طرف تولید بوده که باید وام و تسهیلات با بهره اندک به ساخت وساز اختصاص  یابد.

به گفته معاون وزیر راه و شهر سازی سابق خانه دار کردن مردم ضعیف جامعه از جمله وظایف حاکمیتی دولت به شمار می رود. وی،با بیان اینکه دولت باید مسکن مهر را به سرانجام برساند، تصریح کرد که اتمام مسکن مهر  منجر به ایجاد  رونق در بازار مسکن خواهد شد.

منبع: نسیم آنلاین
اخبار مسکن، خبر مسکن، خبر جدید مسکن،آخرین اخبار،اخبار،خبر،خبرتازه،وام مسکن،وام،مسکن،وام سکن جدید،وام مسکن۸۰ملیونی، وام مسکن۱۰۰ملیونی، وامهای مسکن،بانک مسکناخبار مسکن، خبر مسکن، خبر جدید مسکن،آخرین اخبار،اخبار،خبر،خبرتازه،وام مسکن،وام،مسکن،وام سکن جدید،وام مسکن80ملیونی، وام مسکن100ملیونی، وامهای مسکن،بانک مسکن

دیدگاهتان را بنویسید